MAKIJAŻ PERMANENTNY czyli trwały makijaż

Makijaż permanentny maskuje niedoskonałości urody, podkreśla jej walory, a co najważniejsze – nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach.
Makijaż permanentny tuszuje defekty skóry, blizny czy przebarwienia.
Makijaż permanentny ma swoją długą historię.
Zarówno kobiety jak i mężczyżni malowali ciał farbami, barwnikami roślinnymi, aż wreszcie wynaleziono tatuaż. Najlepsi w tej sztuce okazali się Chińczycy, którzy używali do tego bambusowych pręcików zakończonych igłą do zszywania jedwabiu.
Takie też były początki makijażu permanentnego, który należy kojarzyć bardziej z tatuażem niż makijażem trwałym. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku makijaż wykonuje się przez wprowadzenie barwnika wieloma nakłuciami skóry, a w drugim przez ”wdrapanie” go szybko wirującą igłą.

Makjażem można skorygować kształt ust – powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego. Można również podkreślić kontur oczu. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Taki makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry, blizn, przebarwień.

To świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano nie mają zbyt wiele czasu, aby spokojnie się pomalować. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne (tusz fatalnie się rozmazuje), planujących długi pobyt w szpitalu. Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Makijaż permanentny przeprowadza się etapami, stosując aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego tak dobrane, by nie różniły się od naturalnego kolorytu skóry. Igły są jednorazowe, farby nie są toksyczne i nie alergizują. Zabieg poprawiania urody brwi nie jest bolesny, w przypadku ust i powiek nakładany jest wcześniej krem znieczulający.

Po zabiegu kosmetyczka linergistka (tak nazywa się osoba wykonująca ten zawód) nakłada wyciszające kompresy. By efekt był trwały, po dwóch do czterech tygodni od zabiegu trzeba wykonać korektę, uzupełnienie niedoskonałości. Potem, by utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) należy dokładać barwnik średnio raz do roku. Wtedy efekt będzie widoczny przez 3-5 lat.

W trakcie zabiegu dochodzi do mocnego podrażnienia skóry i zaczerwienienia, a nawet obrzęku. Objawy te ustępują szybko i następnego dnia można iść do pracy. Dwa dni po wizycie u linergistki skóra zaczyna się złuszczać i trzeba traktować ją preparatami nawilżającymi. Twarz należy myć tylko wodą lub mleczkiem i tonikiem. Przez pierwszy tydzień lepiej unikać sauny i basenu, a przez 6 tygodni kontaktu ze słońcem, aby nie doszło do przebarwień.

Makijaż permanentny najlepiej wykonać przez wykwalifikowaną linergistkę , z dużym doświadczeniem. Należy przed zabiegiem zebrać wywiad z Klientem, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu i rozwiać wszelkie wątpliwości. Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu trwałego są między innymi: infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża i przyjmowanie sterydów.

Makijaż permanentny

Top