Refleksoterapia twarzy, głowy i stóp

Refleksoterapia stóp i twarzy

Metoda ta polega na leczniczym działaniu masażu. Na stopach i twarzy znajdują się punkty i obszary przyporządkowane poszczególnym narządom. Jeśli któryś niedomaga, wystarczy odpowiednio uciskać określone miejsca, by samopoczucie uległo poprawie. Refleksoterapia to nauka znana już w starożytności. Obecnie przeżywa swój renesans na Zachodzie i jest niezwykle efektywną formą terapeutyczną. Refleksoterapia jest holistyczną metodą leczenia i traktuje człowieka jako niepodzielną całość obejmującą ciało, umysł i ducha.

Co to jest refleksologia?

REFLEKSOTERAPIA STÓP I TWARZY jest niezwykle efektywną formą masażu terapeutycznego , polegającą na precyzyjnym uciskaniu określonych punktów na stopach lub twarzy. Punkty te odpowiadają gruczołom, tkankom i narządom naszego ciała. Refleksoterapia jest holistyczną metodą leczenia i traktuje  człowieka jako niepodzielną całość obejmującą ciało, umysł i ducha. Nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo, ale rozważa dolegliwość w kontekście całego organizmu i korzystnie działa na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym.

Podczas masażu pobudzamy mechanizmy samoregulacji, samoregeneracji i samoleczenia  naszego organizmu. Pobudzając zakończenia nerwowe znajdujące się na stopach/twarzy, odblokowujemy drogi nerwowe usprawniając działanie całego układu nerwowego. Zrelaksowany i odprężony organizm łatwiej wraca do homeostazy – wewnętrznej równowagi, harmonii. Napięte mięśnie rozluźniają się, znosi się nadczynność gruczołów, usprawnia przemianę materii. Masaż stymuluje organizm do detoksykacji czyli oczyszczenia. Toksyny gromadzą się w narządach ( nerki, wątroba, jelita) z powietrza, wody, pożywienia, które zawiera sztuczne dodatki. Leki, papierosy oraz stres – to główne przyczyny zatrucia organizmu.

Refleksoterapia stóp/twarzy to doskonała terapia stosowana przy:

 • problemach z koncentracją i zapamiętywaniem!
 • bezsenności, bólach głowy, migrenie!
 • stresie i wyczerpaniu psychofizycznym,
 • zespole bolesnego napięcia przedmiesiączkowego,
 • stanach depresyjnych i lękowych,
 • uszkodzeniach mózgu i rdzenia kręgowego,
 • chorobach nerwów twarzy, porażenie nerwu twarzowego,
 • upośledzeniu umysłowym ( np. zespole Downa),
 • chorobach nieuleczalnych jako terapia łagodząca ból i poprawiającą komfort życia,
 • nadczynności/ niedoczynności gruczołów,
 • wzmacnia system immunologiczny.

Refleksologia twarzy sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się młodziej. Zabieg refleksologiczny twarzy jest niezwykle przyjemny,  relaksuje. Działa wyciszająco i kojąco na układ nerwowy. Udowodniono, że refleksologia twarzy i głowy  usprawnia myślenie i wzmaga koncentrację, polepsza procesy zapamiętywania. Jest niezwykle skuteczna u dzieci i młodzieży w okresie wzmożonej nauki, przed egzaminami, przy rozdrażnieniu  i roztargnieniu u dzieci nadpobudliwych.

Refleksoterapia twarzy poprawia wygląd skóry. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i sprężysta. Masaż pobudza produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za wygląd skóry. Wygładza i spłyca zmarszczki dając efekt liftingu. W kosmetologii masaż refleksologiczny jest skuteczniejszy od klasycznego czy też drenażu limfatycznego. Likwiduje obrzęki, pobudza ukrwienie. Intensywny masaż mięśni działa przeciwzmarszczkowo przy pełnym cyklu zabiegów w krótkim odstępie czasu. Przy zastosowaniu  specjalnie dobranego oleju bazowego  z dodatkiem olejku różanego jest dopełnieniem kuracji i przynosi wymierne efekty w postaci wspaniałego wyglądu i zadowolenia klientek.

Refleksologia stóp/twarzy wesprze dobrostan Twojego ciała, umysłu i ducha. Głęboko zrelaksuje, uwolni od napięć i negatywnych emocji. Doda Ci energii!

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do literatury – Inge Dougans Refleksologia

Top