Terapia

Refleksoterapia twarzy, głowy i stóp

 • Metoda ta polega na leczniczym działaniu masażu. Na stopach i twarzy znajdują się punkty i obszary przyporządkowane poszczególnym narządom. Jeśli któryś niedomaga, wystarczy odpowiednio uciskać określone miejsca, by samopoczucie uległo poprawie. Refleksoterapia to nauka znana już w starożytności. Obecnie przeżywa swój renesans na Zachodzie i jest niezwykle efektywną formą terapeutyczną. Refleksoterapia jest holistyczną metodą leczenia i traktuje człowieka jako niepodzielną całość obejmującą ciało, umysł i ducha.

REFLEKSOTERAPIA STÓP I TWARZY jest niezwykle efektywną formą masażu terapeutycznego , polegającą na precyzyjnym uciskaniu określonych punktów na stopach lub twarzy. Punkty te odpowiadają gruczołom, tkankom i narządom naszego ciała. Refleksoterapia jest holistyczną metodą leczenia i traktuje  człowieka jako niepodzielną całość obejmującą ciało, umysł i ducha. Nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo, ale rozważa dolegliwość w kontekście całego organizmu i korzystnie działa na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym.

 

Podczas masażu pobudzamy mechanizmy samoregulacji, samoregeneracji i samoleczenia  naszego organizmu. Pobudzając zakończenia nerwowe znajdujące się na stopach/twarzy, odblokowujemy drogi nerwowe usprawniając działanie całego układu nerwowego. Zrelaksowany i odprężony organizm łatwiej wraca do homeostazy – wewnętrznej równowagi, harmonii. Napięte mięśnie rozluźniają się, znosi się nadczynność gruczołów, usprawnia przemianę materii. Masaż stymuluje organizm do detoksykacji czyli oczyszczenia. Toksyny gromadzą się w narządach ( nerki, wątroba, jelita) z powietrza, wody, pożywienia, które zawiera sztuczne dodatki. Leki, papierosy oraz stres – to główne przyczyny zatrucia organizmu.

 

Refleksoterapia stóp/twarzy to doskonała terapia stosowana przy:

 • problemach z koncentracją i zapamiętywaniem!
 • bezsenności, bólach głowy, migrenie!
 • stresie i wyczerpaniu psychofizycznym,
 • zespole bolesnego napięcia przedmiesiączkowego,
 • stanach depresyjnych i lękowych,
 • uszkodzeniach mózgu i rdzenia kręgowego,
 • chorobach nerwów twarzy, porażenie nerwu twarzowego,
 • upośledzeniu umysłowym ( np. zespole Downa),
 • chorobach nieuleczalnych jako terapia łagodząca ból i poprawiającą komfort życia,
 • nadczynności/ niedoczynności gruczołów,
 • wzmacnia system immunologiczny.
 

Refleksologia twarzy sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się młodziej. Zabieg refleksologiczny twarzy jest niezwykle przyjemny,  relaksuje. Działa wyciszająco i kojąco na układ nerwowy. Udowodniono, że refleksologia twarzy i głowy  usprawnia myślenie i wzmaga koncentrację, polepsza procesy zapamiętywania. Jest niezwykle skuteczna u dzieci i młodzieży w okresie wzmożonej nauki, przed egzaminami, przy rozdrażnieniu  i roztargnieniu u dzieci nadpobudliwych.

 

Refleksoterapia twarzy poprawia wygląd skóry. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i sprężysta. Masaż pobudza produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za wygląd skóry. Wygładza i spłyca zmarszczki dając efekt liftingu. W kosmetologii masaż refleksologiczny jest skuteczniejszy od klasycznego czy też drenażu limfatycznego. Likwiduje obrzęki, pobudza ukrwienie. Intensywny masaż mięśni działa przeciwzmarszczkowo przy pełnym cyklu zabiegów w krótkim odstępie czasu. Przy zastosowaniu  specjalnie dobranego oleju bazowego  z dodatkiem olejku różanego jest dopełnieniem kuracji i przynosi wymierne efekty w postaci wspaniałego wyglądu i zadowolenia klientek.

 

Refleksologia stóp/twarzy wesprze dobrostan Twojego ciała, umysłu i ducha. Głęboko zrelaksuje, uwolni od napięć i negatywnych emocji. Doda Ci energii!

 

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do literatury – Inge Dougans Refleksologia

Masaż hinduski głowy

 • To głęboko odprężający masaż oparty na hinduskiej tradycji masażu głowy. Głowa, szyja i barki to części ciała, w których kumuluje się stres całego dnia. Skutkiem jest nadmierne napięcie mięśni tych okolic, powodujące dyskomfort i ból. Masaż ten daje wszechstronne korzyści: stymuluje siły witalne, przynosi głębokie odprężenie fizyczne, jak i emocjonalną harmonię. Działa ogólnie antystresowo, skutecznie usuwa napięcia w szyi, ramionach i karku. Wykonywany w pozycji na siedząco orzeźwia, poprawia koncentrację, działa jak „zastrzyk energii”

Świecowanie uszu

 • Używane do zabiegu świece nie mają knota. Podczas seansu nie palą się żywym płomieniem, ale żarzą. Wykonuje się je ręcznie z kawałka cienkiego, lnianego albo bawełnianego płótna zatopionego w wosku z dodatkiem miodu, ziół oraz olejków eterycznych. Świece, których używam podczas zabiegu posiadają atest i są wykonywane według receptury Indian Hopi. Zabieg przeciwdziała szumom w uszach, zmniejsza niedosłuch, oczyszcza zatoki, powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie komórek nerwowych.

Świecowanie uszu to zabieg, który pozwoli nie tylko pozbyć się zalegającej w uchu woskowiny, lecz także oczyścić zatoki, czy złagodzić katar podczas przeziębienia. Jednak niektórzy lekarze podchodzą sceptycznie do świecowania uszu i ostrzegają przed jego niebezpiecznymi konsekwencjami. Na czym polega świecowanie uszu? Jakie daje efekty? Jakie są wskazania do zabiegu? Kto nie może z niego skorzystać? Jakie niesie ze sobą zagrożenia?
Świecowanie uszu, inaczej konchowanie uszu, to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha, a także wyleczenie niektórych schorzeń. Świecowanie uszu było już znane w starożytnym Egipcie, Chinach, Indiach, Tybecie, jak również w kulturach Azteków i Majów. Obecnie tę metodę czyszczenia uszu stosują Amerykańscy Indianie – Hopi i Cherokce – oraz Indianie z Meksyku.
Świecowanie uszu można wykonać nie tylko w przypadku nadmiaru woskowiny w uszach. Medycyna alternatywna zaleca świecowanie uszu także w przebiegu różnych schorzeń uszu, gardła, nosa. Polecane jest np. w przebiegu zapalenia zatok czy przeziębienia. Ponadto na świecowanie uszu mogą się zdecydować osoby zmagające się z szumami w uszach różnego pochodzenia, a nawet niedosłuchem. Również bóle i zawroty głowy, migreny i zespół przewlekłego zmęczenia są wskazaniem do konchowania uszu.

 

Pacjent kładzie się na boku, a pod głowę ma podłożoną małą poduszkę. Jego głowę przykrywa się papierowym pokrowcem lub ręcznikiem z wyciętym otworem na ucho. Następnie przez kilka minut w małżowinę uszną wmasowuje się kremem, aby pobudzić krążenie. Dzięki temu lepiej mają wchłonąć się substancje zawarte w olejkach eterycznych świecy.
Potem rozpala się świecę do świecowania uszu. Jest to specjalna świeca Indian Hopi, która ma postać około 20 cm cienkiej rurki, wykonanej z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego (czasem jest nasączona również leczniczymi olejkami lub ekstraktami z ziół). Od środka jest wyłożona blaszką, na której zbierają się zanieczyszczenia, wydobywające się z ucha podczas zabiegu.

 

Świecę umieszcza się w przewodzie słuchowym – wkłada się ją do ucha na głębokość około 1 cm. Należy poczekać, aż świeczka wypali się do końca. Jednak bez obaw – osoba, której świecuje się uszy, jest zabezpieczona przez poparzeniem, gdyż dolna część świecy nie ulega spaleniu.

 

W czasie świecowania nadmiar wypalonej świecy usuwa się pęsetą i wrzuca do szklanki z wodą. Specjalna linia na świecy pokazuje, kiedy należy przerwać zabieg. Po wyjęciu świecy, sprawdza się, czy na powierzchni ucha nie pozostały zanieczyszczenia. Następnie rozwija się świecę i sprawdza, ile zanieczyszczeń z ucha nagromadziło się w jej środku.

 

WAŻNE

 

Ze świecowania uszu powinny zrezygnować osoby zmagające się z różnymi infekcjami ucha i stanami zapalnymi w obrębie głowy. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są także pęknięta błonia bębenkowa i sączenie się wydzieliny z ucha. Poza tym świecowania nie można wykonać u osób, które mają w uchu jakieś urządzenia, np. aparaty słuchowe lub implanty.
W czasie zabiegu w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie (tzw. efekt komina), które ma wyciągać woskowinę oraz zanieczyszczenia. Zwolennicy świecowania przekonują, że dzięki niemu łatwiej się oddycha przez nos, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do regulacji ciśnienia w uchu środkowym, a dalej w zatokach. Ponadto lepiej się słyszy, gdyż zostaje udrożniony kanał słuchowy zewnętrzny. Poza tym podczas zabiegu dostarcza się do ucha parę bogatą w substancje lecznicze, pochodzące z miodu czy olejków eterycznych, w związku z tym świecowanie ma mieć też efekt leczniczy.

 

Świecowanie uszu – niebezpieczne konsekwencje

 

Jeśli zabieg nie będzie się odbywał z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, świeca może się przewrócić i poparzyć osobę poddawaną świecowaniu.
W czasie zabiegu świecę wkłada się do ucha. Nieprecyzyjnie wykonany zabieg w skrajnych przypadkach może doprowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej i słuchu.
Może się również zdarzyć, że po zabiegu resztki świecy osiądą w kanale słuchowym i będą go podrażnić. W konsekwencji może dojść nawet do zapalenia ucha środkowego.

CO O NAS MÓWIĄ

 • Miejsce godne polecenia 🙂 Miła atmosfera współgra z profesjonalnymi zabiegami. Szczególnie polecam zabiegi Laserem diodowym LightSheer efekt gwarantowany! 🙂

  17 marca 2016

  Katarzyna Kwaśniak
 • Rewelacyjna, profesjonalna obsługa, bogata gama zabiegów, bardzo miła atmosfera 🙂 Zabiegi efektywne, przyjemne i w dobrej cenie 🙂 Gorąco polecam!

  23 marca 2016

  Marta Józef Żyła
 • Polecam, polecam i jeszcze raz polecam:)fachowa pomoc w doborze zabiegów,indywidualne podejście i złote ręce Pani Marioli

  24 września 2018 ·

  Renata Kochan-Michno

ADRES

ul. Wł. Orkana 9
32-400, Myślenice, woj. małopolskie

Pn-Pt 9.00-20.00
Sob. 9.00-14.00

KONTAKT

+48 504 118 721
+48 512 820 534

salon@arsvita.com.pl